Kiinteistö- ja talotekniikkamedia

ISH digital – Maailman johtavat ammattimessut – HVAC + vesi

Maailman johtava LVI-teknologioiden ammattitapahtuma, Frankfurtin ISH-messut, järjestetään tänä vuonna digitaalisesti 22.-26.3.2021.

ISH digital paneutuu ympäristöystävällisiin lämmitys- ja ilmanvaihtoteknologioihin, kylpyhuoneteknologiaan ja -sisustamiseen. Messuilta löytyy ratkaisuja, jotka tukevat ilmastonsuojelua ja resurssien ekologisempaa käyttöä. Messuohjelma sisältää asiaa mm. uusiutuvista energialähteistä, lisääntyvästä digitalisaatiosta ja älyteknologioista.

Digitaalisen ISH:n neljä päätoimintoa on:

1. Tekoälyn vauhdittama, uusia kontakteja tarjoava matchmaking-ohjelma
Rekisteröitymisen yhteydessä kerätyn tiedon ja tekoälyn tarjoamien algoritmien perusteella messuvieraita yhytetään sopivien näytteilleasettajien kanssa.

2. Monipuoliset livestriimit
Tarjolla on haastatteluja, asiatuntijaesiintymisiä, seminaareja, tuote-esittelyjä ja lehdistötilaisuuksia. Striimeihin pääsee käsiksi myös jälkeenpäin tallenteina.

3. Suorat yritysten väliset kontaktit videochattien kautta
Messuvieraat ja näytteilleasettajat pääsevät keskustelemaan kasvokkain messujen videochat-toiminnolla.

4. Pikakeskustelusessiot
Messuohjelmaan on mahdollista sisällyttää nopeita pikakeskusteluja messujen tarjoamiin pikakeskustelusessioihin ilmoittautuneiden muiden yritysten kanssa.

Messujen digitaaliselta alustalta messuvieraat löytävät myös perinteisen näytteilleasettajahaun ja yritysten tarjoaman tuote- ja yrityssisällön. Sisältöjä löytyy sekä livenä että tallenteina. Messuvieraat voivat luoda alustalle oman henkilökohtaisen kalenterinsa, johon oma messuohjelma on helppo suunnitella.

Osallistu digitaaliseen ISH:hon

Tilaa ISH:n uutiskirje ja lunasta ilmainen lippusi digimessuille

kuva

kuva

kuva

Jaa tämä artikkeli: 

Saneeraus

Peruskorjatako vai uusia koko hissi?

Hissiremontit ovat merkittäviä hankkeita, jotka vaikuttavat niin taloyhtiöiden asukkaiden arkeen kuin kiinteistön arvoon. Olipa kyse hissin peruskorjauksesta tai kokonaan uuden laitteen

Kiertotaloudesta seuraava rakentamisen toimintamalli

Kirjoittaja: Anssi Salonen Viime vuoden lopulla ilmestyi kaksi merkittävää luontoarvojen laajempaa ja läpileikkaavampaa huomioimista käsittelevää raporttia. Hallitustenvälisen luontopaneelin IPBES:in ns. nexus-raportti

Kasvua sähköistyksellä

Kirjoittaja: Marko Utriainen Rakennusten energiatehokkuusdirektiivi EPBD ja energiatehokkuusdirektiivi EED tuovat vaatimuksia kiinteistö- ja rakennusalalle. Nyt on oikea hetki panostaa kiinteistökantamme energiatehokkuuden